در حال بارگذاری...
آشپزی

آموزش تهیه ژله با قالب شیشه نوشابه

ژله با قالب شیشه نوشابه

در این آموزش بطری نوشابه قالب ژله ما خواهد بود .ابتدا مواد ژله را باید آماده کنیم . برای اینکه ژله شما طبیعی تر و سوپرایزی جلوه کند سعی کنید از ژله هایی که همرنگ نوشابه های موجود در بازار هستند استفاده کنید .مثلا از ژله لیمو یا هر ژله سبز دیگه برای نوشابه اسپرایت ، از ژله پرتقال یا هر ژله نارنجی رنگ دیگه برای نوشابه نارنجی و از ژله نوشابه ای برای درست کردن ژله نوشابه مشکی می شود استفاده کرد. شما می توانید از خود نوشابه هم در تهیه این ژله استفاده کنید . نکته ای که در اینجا باید به آن دقت کنید این است که برای تهیه این ژله آب کمتری به کار ببرید . معمولا برای هر بسته ژله دو لیوان آب کافیست و شما برای این دستور از یک لیوان  و نیم آب استفاده کنید .بعد از آماده کردن مواد ژله به رنگ دلخواه ، سراغ یه بطری خالی نوشابه بروید .

با کمک یک چاقو یا تیغ یک برش طولی روی بدنه آن ایجاد کنید و روی این برش را با چسب نواری کاملا محکم بپوشونید .این کار به خاطر این است که بعد از بستن ژله شما راحت تر بتوانید بطری را از ژله جدا کنید .مواد ژله اگر گرم است اجازه بدهید تا خنک شود سپس مواد را به کمک قیف یا پارچ داخل بطری ریخته ، در بطری را ببندید و بطری را به مدت ۴ الی ۵ ساعت داخل یخچال قرار بدهید تا ژله کاملا بسته شود .بعد از بسته شدن ژله چسب را از بطری جدا کرده و از شیاری که روی بدنه بطری ایجاد کردید آرام آرام بطری را از ژله جدا کنید .کاغذ روی نوشابه را برای زیبایی بیشتر دور آن بپیچید و در نوشابه را هم در قسمت بالا قرار بدهید تا ژله شما طبیعی تر به نظر بیاید .

برای اینکه این آموزش را بهتر یاد بگیرید ویدئو را مشاهده کنید.

روش زود بستن ژله

برای درست کردن فوری ژله زمانی که ژله را بن ماری کردید، از سه چهارم لیوان یخ به جای یک لیوان آب سرد استفاده کنید. یخ ها رو داخل ژله داغ ریخته و هم بزنید تا حل شوداما ژله را با یخ داخل یخچال نگذارید. پس از آب شدن یخ ها، ژله رو درون طبقات بالاتر یخچال که خنک تر هست بگذارید تا ژله شما سفت و خوشمزه شده و در نیم ساعت حاضر شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *